loadingimg

Wczytuję dane...
/
 • pl
 • en
 • cz
0 szt. / 
0.00 PLN
 • Szukaj
Archiwum
 • 2016
O firmie Tashenti
 • Tashenti to firma założona w Bielsku-Białej, Polska w 2016 roku. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą własnej biżuterii. Podstawowy obszar działalności to sprzedaż internetowa i rękodzieło. Główny asortyment produktów to bransoletki, kolczyki i naszyjniki stworzone z materiałów naturalnych jak rzemienie, koraliki i kamienie m.in.: Agat, Jadeit, Onyks, Jaspis, Turkus, Hematyt, Krzemień, Kryształ, Akwamaryn, Ametyst, Awenturyn, Howlit, Lapis lazuli, Opal. Firma współpracuje z dostawcami z Europy jak i z innych rejonów. Słowo 'Tashenti' nie istnieje w języku polskim i jest nazwą własną firmy. Została również zastrzeżona w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej. Jej właściciel tłumaczy jej pochodzenie następująco:

  "Tashenti przyśniło mi się jako moje imię a sceneria tegoż snu była typowo plemienna. Po kliku miesiącach kiedy zaczęliśmy rozważać założenie firmy produkującej biżuterię ręcznie robioną szukaliśmy nazwy. Razem z żoną doszliśmy do wniosku ,że to słowo świetnie się nadaje na nazwę".[1]

  Alternatywnego wytłumaczenia znaczenia słowa 'Tashenti' można szukać w odniesieniu do innych języków - i tak po rozdzieleniu słowa na dwa człony: Ta (chińskie: Jego/Jej) Shenti (chińskie: Ciało)


  Linki:

  http://www.tashenti.pl

  http://www.tashenti.com

  https://www.facebook.com/Tashenti

  https://www.instagram.com/bytashenti/

2016-06-22 22:29:32